Flakët “pushtojnë”, pyjet e Fierit

schedule18:04 - 26 Korrik, 2021

schedule 18:04 - 26 Korrik, 2021

Ditët e fundit në  shumë zona pyjore në vendin tonë  për shkak dhe të kushteve atmosferike, ku prej ditësh temperaturat e larta janë prezentë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se flakët e zjarrit kanë pushtuar pyjet në Fier.

Ndër të tjera mësohet se vatrat e zjarrit janë në pyjet e Lalarit dhe të Krapsit në Fier.

Ndërkaq forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patosit të ndodhura në vendin e ngjarjes po punojnë për shuarjen e flakëve. e.su./abcnews.al