Flakë, breshëri dhe vdekje: Dalin pamjet nga beteja mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

schedule20:17 - 22 Tetor, 2020

schedule 20:17 - 22 Tetor, 2020

Pamje të pabesueshme janë publikuar sëfundmi në rrjetet sociale nga lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit në Nagorni Karabakh.

Videoja është filmuar në jug të zonës ku po ndodhin luftimet duke pasqyruar një betejë të ashpër mes ushtrive kundërshtare.

Një ditë më parë, Azerbajxhani konfirmoi marrjen e qytetit të Zengilanit, pranë kufirit me Iranin ku besohet se pamjet janë filmuar prej banorëve nga ana tjetër e kufirit. /abcnews.al