Fituan Eurovision, anëtarët e grupit italian do t’i nënshtrohen testit të drogës

schedule18:30 - 23 Maj, 2021

schedule 18:30 - 23 Maj, 2021

Në vend të ceremonive spektakolare, disa orë pas fitores së Eurovision, anëtarët e grupit italian Maneskin do t’i nënshtrohen testit të drogës kur të mbërrijnë në vendin e tyre.

Shkak për këtë është bërë një video e qarkulluar, ku  njëri nga anëtarët Damiano shihet teksa në një moment ul kokën në tavolinë, ndërsa mbi të kishte edhe birra.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZMNaqxDkPY&t=3s

Megjithëse u pyet ai mohoi kategorikisht që përdor drogë, sipas televizionit publik RAI, vendosi t’i nënshtrohet testit. Të katër artistët e bendit kanë rënë dakord të bëjnë testin dhe kërkojnë që të mbyllet çështja njëherë e përgjithmonë. g.v/abcnews.al