Fitoi betejën me kancerin, vogëlushja italiane kërcen e lumtur pasi del nga spitali

schedule09:51 - 25 Qershor, 2021

schedule 09:51 - 25 Qershor, 2021

Një vogëlushe italiane ka fituar betejën me kancerin, ndërsa dalja e saj nga spitali është emocionuese. Në pamjet e publikuara në mediat, Raffaella shfaqet jashtë spitalit duke kërcyer.

Dalja nga spitali u filmua nga disa të afërm të vogëlushes, të cilët e mirëpritën atë në hyrje të Nosocomio Nosocomio, së bashku me stafin mjekësor që u kujdes për të.

“Një moment historik shumë i rëndësishëm, i cili, simbolikisht, përfaqëson momentin e përfundimit të terapive onkologjike. Dhe çfarë mënyre më të mirë për të festuar këtë moment të rëndësishëm sesa të vallëzosh në ritmin e muzikës, siç mundet vetëm ajo? Në këtë rrugë të gjatë të trajtimit ne kemi mësuar të njohim dhe duam gëzimin e saj të jashtëzakonshëm dhe gjallërinë e saj. Ti je një forcë e natyrës,” thanë mjekët të emocionuar. g.v/abcnews.al