Finalja e madhe e Champions League, formacionet zyrtare të PSG-Bayern

schedule19:46 - 23 Gusht, 2020

schedule 19:46 - 23 Gusht, 2020

Dita e finales, ora 21.00: PSG për historinë, Bayern për të treguar se modeli gjerman është i duhuri dhe garanton suksese sportive në vazhdimësi. Deri më tani bavarezët kanë qenë një makineri, duke shënuar 42 gola. Gjithsesi PSG do të merret seriozisht, pasi ka një sulm të frikshëm me emra si Neymar, Mbappe dhe Di Maria.

Dy trajnerët, Thomas Tuchel dhe Hansi Flick, kanë zgjedhur formacionet e tyre zyrtare për këtë takim. PSG e nis me Navas në portë, ndërsa mbrojtja me katër përbëhet nga Kehrer, Silva, Kimpembe dhe Bernat. Paredes në vend të Verratit, së bashku me Marquinos dhe Herrera, janë në mesfushë. Di Maria, Neymar dhe Mbappe në sulm.

Ndërsa Bayern, vjen me Neuer në portë, Kimmich, Boateng, Alaba dhe Davies në mbrojtje. Goretzka dhe Thiago para mbrojtjes, ndërsa Coman, Muller dhe Gnabry, do të mbështesin bomberin Lewandowski./abcnews.al

PSG: Navas; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Paredes, Marquinhos, Herrera; Di Maria, Neymar, Mbappe

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Koman, Muller, Gnabry; Lewandowski