Filipçe: Kush dëshiron mund ta marrë dozën e tretë të vaksinës

schedule13:26 - 4 Tetor, 2021

schedule 13:26 - 4 Tetor, 2021

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe këtë të hënë në një deklaratë për mediat ka dhënëdetaje në lidhje me dozën e tretë të vaksinës anti-Covid.

Filipçe bëri të ditur se kush dëshiron mund ta marrë dozën e tretë të vaksinës edhe ata persona të cilët nuk janë në kategorinë e rekomanduar për marrjen e dozës së tretë.

Ndërkaq kujtojmë se në Maqedoni ka filluar dhënia e vaksinës së tretë dhe atë e kanë marrë qindra qytetarë të kategorive më në rrezik. /abcnews.al