“Fiksimi” e çon pas hekurave, dënohet burri që përndiqte Taylor Swift

schedule10:07 - 17 Shtator, 2020

schedule 10:07 - 17 Shtator, 2020

Një burrë që përndiqte prej kohësh Taylor Swift është dënuar me 30 muaj. Eric Swarbrick gjithashtu u deklarua fajtor për dërgimin e letrave kërcënuese dhe postave elektronike ish-markës së makinave të Swift “Big Machine Label Group”.

Swarbrick dërgoi mbi 40 letra dhe email-e në vitin 2018, duke kërkuar që CEO ta prezantojë atë me këngëtaren. Jo vetëm që letrat u bënë gjithnjë e më kërcënuese, thuhet se Swarbrick u drejtua në tre raste të ndryshme për t’i dorëzuar letrat personalisht në zyrën e Row Music të Big Machine.

Taylor Swift performs in 2019

Ai kishte kërcënuar se do të vriste veten përpara themeluesit të kompanisë dhe se do të përdhunonte dhe vriste këngëtaren. Një vit më parë, Swift foli për këtë përvojë të hidhur duke thënë se frika nga dhuna ka përfshirë dhe jetën e saj personale.

Frika ime nga dhuna ka vijuar edhe me jetën personale. Faqet e internetit dhe tabloidet kanë postuar çdo adresë shtëpie që kam patur. Ka mjaft ndjekës që përpiqen të hyjnë në shtëpi dhe përpiqen të bëjnë gjëra të këqija.”, theksoi ajo. xh.d/abcnews.al