Fëmijët e Harryt dhe Meghan kanë një pasion të përbashkët me gjyshin e tyre Charles

schedule12:00 - 17 Mars, 2023

schedule 12:00 - 17 Mars, 2023

Edhe pse të ndarë nga Atlantiku, fëmijët e Princit Harry dhe Meghan Markle, Lilybet dhe Archie ndajnë të njëjtin hobi me gjyshin e tyre. Dhe kjo është dashuria e tyre për kopshtarinë dhe lulet.

Në një foto nga dokumentari i shumëpërfolur i Netflix, Harry dhe Meghan, të vegjëlit mund të shihen duke u argëtuar në kopshtin e perimeve të shtëpisë së tyre në Montecito.

Në video, të vegjlit mund të shihen duke ndihmuar Meghan të mbjellë disa lule dhe perime.

Fëmijët e Meghan Markle dhe Princit Harry dhe dashuria e tyre për kopshtarinë

Pasioni i gjyshit të tyre Mbretit Charles për kopshtarinë është i njohur dhe ka nisur që në moshë të re. Ai ka pranuar më parë se si fëmijë ka rritur perime me motrën e tij më të vogël, Princeshën Anne, në një pjesë në Pallatin Buckingham. Ai gjithashtu kujtoi me dashuri kopshtin e gjyshes së tij në Lozhën Mbretërore në Windsor. “Më kujtohet se isha aq e përkushtuar ndaj saj si fëmijë”, u shpreh dikur ai.

Mbreti shtoi: “Era dhe gjithçka ndikuan thellë tek unë. Nuk e di pse, por i kam dashur pemët dhe lulet, ato gjithmonë më kanë magjepsur”.

Për 40 vjet tashmë, terreni i Highgrove, shtëpia e fshatit të Charles, ka qenë në të vërtetë e hapur për publikun që nga viti 1994 si një mënyrë për të mbledhur para për bamirësi. Monarku ka kujdesur me dashuri kopshtet të cilat janë të hapura për publikun çdo verë./abcnews.al