Familja i bën apel vajzës shqiptare të zhdukur në Itali: Kthehu!

schedule09:43 - 14 Tetor, 2019

schedule 09:43 - 14 Tetor, 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Itali, ku një vajzë 18-vjeçare është zhdukur pa gjurmë. Ajo quhet Lila Mile dhe banon me familjen e saj ne Fasano ne Itali. Kohet e fundit, sipas familjes ajo ka qene ne kontakt ne Snapchat me një të ri shqiptar.

Diten e fundit qe ka dale nga shtepia mbante veshur pantallona te bardha, këmishë të kuqe dhe këpucë të zeza. Ai ka flokë të gjatë ngjyre kafe, sy të errët dhe është e gjatë rreth 1.50 m. Ai i ka dokumentet me vete, pasaportën, por nuk ka me vete as celularin dhe as para.

Prindërit dhe vëllezërit e kërkojnë atë që nga ajo ditë qe nuk eshte kthyer me dhe kane bere edhe denoncimin ne polici.
Vellai i saj tregon se kur ka hyre ne prifilin e te motres ka konstatuar se ajo kishte komunikuar per disa muaj me nje djale ne Shqiperi, por familja nuk mendon se ajo mund te jete larguar per te takuar ate ne vendin e saj.

“Ishte hera e parë që ai largohet nga shtëpia – thotë Giorgio, vellai, – ajo nuk del kurre vetem, e bën gjithmonë me prindërit ose me vëllezërit. Nuk ka pasur ansje probekm asnje grindje, vetem ate dite ishte pak e deshperuar pasi kishte bere nje vizite mjekesore, por qe nuk ishte asgje shqetesuese”- thote ai.

Vellai tregon se heren e fundit, sipas deshmive ata e kane pare te hipte ne nje Peugeot gri 107. Familja kerkon ndihme e po ashtu edhe polcia te kontaktojne per kedo qe ka informacione.