Falsifikuan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, të arrestuarit të punësuar në administratë

schedule20:20 - 29 Qershor, 2022

schedule 20:20 - 29 Qershor, 2022

Tetë urdhër-arreste u lëshuan nga prokuroria e Elbasanit për persona që falsifikuan rezultatin zgjedhor në zgjedhjet e 25 prillit.

Lexo edhe: EMRAT/ Falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e 25 prillit, arrestohen 6 persona, 2 në kërkim

Bëhet fjalë për persona të punësuar në, administratë, bashki dhe arsim.

Olgert Alla ishte Drejtor i Shërbimeve në Bashkinë Përrenjas, ndërsa Aldi Karriqi, Durim Alla, Emil Vasku ishin komisionerë në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Nga tetë urdhër-arrestet 6 janë ekzektuar, ndërsa nuk janë gjetur ende Olgert Bajrami dhe Eduart Zito./ abcnews.al