Fabrika e pijeve alkolike në Shkodër, disa në qeli

schedule16:21 - 24 Shtator, 2017

schedule 16:21 - 24 Shtator, 2017

Disa nga të arrestuarit për fabriken “Briland” në Shkodër përfunduan në qeli. Kurse për disa të tjerë gjykata vendosi masën e sigurisë “arrest me burg”. Për punonjësit e fabrikës, Fatjon Bushatin dhe Sami Haxhine u caktua masa e sigurisë “arrest me burg”. Syrri Çaku u la në arrest shtëpie. Nga pesë inspektorë tatimorë të arrestuar, tre u lanë në burg, dy u caktuan me masë sigurie arrest shtëpie. Arrestimi i tyre erdhi pas investigimit të emisionit Stop në TV Klan, ku u shfaqen pamje të fabrikës që prodhonte pije alkoolike falso.