Eurodeputeti kundër ligjit anti-shpifje: Rrezikon negociatat me BE-në

11:12 | 17/12/201911:120

David Lega, anëtar i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian njëherësh raporter i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar PPE ka komentuar ligjin anti-shpifje.

Lega, teksa ka mirëpritur rezistencën e PD siç e quan ai, thekson se nëse ky ligj miratohet rrezikon kryesimin e OSBE nga Shqipëria si dhe çështjen e negociatave.

“Nëse Parlamenti shqiptar miraton ligjet e reja për median, vë në rrezik kryesimin nga Shqipëria të OSBE-së.  Do të ndërlikojë gjithashtu negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Për këtë arsye, rezistenca e fortë nga Partia Demokratike është e mirëpritur”, tha ai./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono