Eto’o: Moratti është perëndi, Mourinho më i miri

schedule12:39 - 29 Tetor, 2021

schedule 12:39 - 29 Tetor, 2021

Në një intervistë për “MARCA”, Samuel Eto’o kujton eksperiencën e tij tek Interi dhe e krahason atë me atë të Barcelonës.

Kur bëhet fjalë për Barcelonën dhe Interin, është si të zgjedh midis mamasë dhe babait, kështu që unë nuk zgjedh dot.

Arrita në Barcelonë falë Joanit.

Laporta ishte ai që insistoi me ngulm të më sillte tek Barcelona.

Më pas tek Inter takova një perëndi, një lloj “zoti”, që është Massimo Moratti.

Një njëri i jashtëzakonshëm dhe shumë I dashur.

Ndërsa Mourinho është më i miri, një fenomen dhe i vetmi që mund ta bëjë Romën të ngrejë kupën e skudetos”.

Eto’o gjatë kësaj interviste preku dhe përvojën e tij tek Real Madrid ku u shpreh se klubi madrilen do të mbetet gjithnjë në zemrën e tij./H.LL/abcnews.al