horoskopi

Horoskop-800x450-1.png
ger ta07:10 | 17/03/2020

Dashi

Do jeni gjithë ditës me humor te mire sot dhe gati për te bere edhe ndonjë çmenduri te vogël me partnerin. Do qëndroni gjithë kohës pranë njeri-tjetrit. Beqaret do ndërmarrin edhe rreziqe vetëm për ta bere për vete personin qe kane pëlqyer. Financat do jene te kënaqshme kështu qe nuk keni çfarë te kërkoni me shume.

Demi

Nëse tregoheni realiste sot ne jetën tuaj ne çift do e kuptoni se lidhja juaj është vërtet e mrekullueshme dhe problemet qe keni janë shume te vogla. Beqaret nuk do parapëlqejnë te fillojnë një histori dashurie pa qene te sigurte se ai është personi i duhur. Me financat duhet te tregoni sa me shume maturi qe te mundeni. Po gabuat do i vuani gjate pasojat.

Binjaket

Sot do kaloni shume peripeci juve qe jeni ne një lidhje. Partneri nuk do ndihet gati te hedhe hapat qe doni ju dhe kjo do ju mërzitë paksa. Beqaret do e takojnë ne momentin qe me pak e presin personin ideal. Mos e humbni këtë rast. Ne planin financiar situata do jete e paqëndrueshme. Nuk rekomandohet te kryeni shpenzime te pamenduara.

Gaforrja

Ndryshimet ne jetën tuaj ne çift do jene rrënjësore sot. Do i shihni gjerat ndryshe tashme. Ata qe kane pasur probleme te mëdha do i zgjidhin një e nga një. beqaret nuk do kenë aspak dëshirë ta fillojnë sot një lidhje edhe pse mundësitë do jene te mëdha. Situata financiare do jete goxha e qëndrueshme. Do ndiheni te qete kur te kryeni shpenzimet e nevojshme.

Luani

Dite mjaft harmonike kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni te bekuar nga yjet. Beqaret nuk duhet te nxitohen dhe te krijojnë menjëherë një lidhje sepse do zhgënjehen pa mase dhe do vuajnë. Financat do jene goxha te mira. Te gjithë do habiten sesi ju do arrini ta përmirësoni aq shpejt situatën pas vështirësive te kaluara.

Virgjeresha

Do merrni kritika te shumta nga partneri juaj gjate kësaj dite dhe do ndiheni paksa keq. Mundohuni te shihni anën pozitive te gjithë kësaj. Beqaret do kenë mundësi pa fund për aventura kalimtare. Shfrytëzojini nëse dëshironi. Ne planin financiar do e keni te vështirë te ruani ekuilibrin sado qe do mundoheni. Kërkoni ndihmën e te afërmve.

Peshorja

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një nga ditët me te veçanta te javës. Gjithçka do ju realizohet si me magji kështu qe nuk do keni për çfarë te merakoseni. Beqaret duhet te pranojnë ftesat para se ata persona te fillojnë te joshin te tjerë. Ne planin financiar do kaloni një krize goxha te vështirë. Do ju duhet ndihme e miqve për t’ia dale.

Akrepi

Do e thelloni edhe me tepër lidhjen tuaj gjate kësaj dite dhe do ndiheni mire për këtë fakt. Me partnerin do ndani gjithçka, madje edhe sekretet qe keni mbajtur nga e kaluara. beqaret nuk do ndihen ende gati te fillojnë një lidhje edhe pse mundësitë do jene te mira. Ne planin financiar duhen mare disa masa para se situata te behet delikate.

Shigjetari

Pas një periudhe paksa delikate për jetën tuaj ne çift, sot me ne fund do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do mundoheni ta ndryshoni situatën. Beqaret do realizojnë takime mbresëlënëse te cilat do ua ndryshojnë te ardhmen. Ne planin financiar do duhet ta shtrëngoni pak rripin ne mënyrë qe te mos keni probleme serioze.

Bricjapi

Klima nuk do jete shume e ngrohte sot për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here do kapeni pas disa detajeve te vogla dhe do debatoni me partnerin. Beqaret me ne fund do e takojnë personin tyre te ëndrrave i cili do ua ndryshoje jetën. Urani do ndikoje negativisht tek financat. Ai do iu beje me te papërgjegjshëm me shpenzimet dhe aspak te kujdesshëm.

Ujori

Priten shume mosmarrëveshje sot ne jetën tuaj ne çift për shkak te kokëfortësisë suaj. Duhet me patjetër te ndryshoni sjellje. Beqaret do njihen me persona interesante gjate një udhëtimi qe do realizojnë. Përfitoni sa me shume qe te mundeni. Ne planin financiar duhet te ruani sa me shume gjakftohtësinë sepse përndryshe nuk do arrini dot ta stabilizoni gjendjen.

Peshqit

Nuk do i rezistoni dot tundimit ndaj një personi qe do iu vije rreth e rrotull sot dhe ka rrezik ta tradhtoni partnerin. Ne fakt do shkatërroni gjithçka thjesht për disa emocione momentale. Beqaret do kenë njohje te reja dhe do mund te fillojnë histori dashurie afatgjata. shpenzimet duhet t’i kufizoni deri ne maksimum sepse ne te kundërt gjendja mund t’iu përkeqësohet.

horoskopi-12.jpg
ger ta07:05 | 16/03/2020

Dashi

Dashuria: Mund të ketë prova në dashuri sot. Sidoqoftë, nëse e doni një person dhe përpiqeni ta vini gjithmonë në provë, në afat të gjatë ai mund të lodhet! Surpriza vijnë për beqarët dhe për ata që kanë mbyllur një histori të rëndësishme, po vijnë dashuri të reja.

Puna: Në këtë periudhë është e rëndësishme të bëni zgjedhje profesionale që do të japin fryte më shpejt nga sa mendoni.

Demi

Dashuria: Dita mund të zhvillohet me negativitet për shkak të disa mendimeve që mundojnë mendjen tuaj. Një propozim dashurie mund ta ndalonte këtë negativitet. Këto ditë, beqarët do të kenë një ide të qartë se si ndjehen ndaj një personi.

Puna: Takimet dhe bashkëpunimet e reja do të zgjidhin situatën tuaj dhe do të sjellin një lajm të mirë.

Binjakët

Dashuria: Mos lejoni që nervozizmi juaj të peshojë ata përreth jush dhe lini të tjerët të lirë të veprojnë në mënyrën e tyre. Ndonjëherë ju jeni tepër posesiv. Beqarët do duhet të veprojnë në mënyrë racionale dhe të eleminojnë disa miqësi.

Puna: Kohët e fundit ju irritoheni lehtësisht me kolegët, mbase mund të gjeni më shumë solidaritet nëse e lini të shkoni.

Gaforrja

Dashuria: Një ditë emocionuese, edhe nëse me Saturnin përballë mund të ketë probleme. Në dashuri keni nevojë për më shumë garanci nga i dashuri juaj. Nëse jeni vetëm dhe po njihni dikë, doni më shumë qartësi dhe gjithashtu kërkoni sinqeritet.

Puna: Ju jeni më të përgjegjshëm dhe gjërat janë edhe më të mira në punë, por ende nuk keni marrëveshjen e duhur.

Luani

Dashuria: Çiftet që kanë kapërcyer momentet e krizës do të jenë në gjendje të jetojnë një ditë me të vërtetë të fortë dhe do ta shikojnë të ardhmen me besim më të madh. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja dhe të kalojnë një mbrëmje ndryshe nga zakonisht.

Puna: Problemet e komunikimit në punë mund të shfaqen sot dhe dallimet me kolegët mund të rriten.

Virgjëresha

Dashuria: Pjesa e dytë e ditës së sotme do të jetë shumë interesante, do të keni një mirëkuptim të mirë me partnerin tuaj dhe jeni në një gjendje të fortë që reflektohet në marrëdhëniet me të tjerët. Beqarët do ndiejnë nevojën për të qenë vetëm për një kohë për të menduar se çfarë të bëjnë.

Puna: Marsi sot ka një aspekt interesant dhe në punë shumë prej shenjave do të thirren për të bërë një zgjedhje të rëndësishme.

Peshorja

Dashuria: Ata që kanë bërë propozime në dashuri nuk kanë marrë ende përgjigje. Marsi është pozitiv dhe do të sjellë një pasion të ri. Beqarët do jenë në gjendje të veprojnë pa impuls dhe të ndërthurin situata të paqarta, vëmendje ndaj dashurive të së kaluarës.

Puna: Në këtë periudhë do të ketë një mënyrë për të rikuperuar punën, dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të pohoni vetë.

Akrepi

Dashuria: Sot nëse keni një problem në familje, mund të përpiqeni ta zgjidhni atë. Mundësia e sjelljes së harmonisë në marrëdhënien në çift varet gjithashtu nga kjo. Për beqarët do ketë shumë takime, të gjitha shumë interesante.

Puna: Horoskopi njofton se konfirmimi ose një risi e këndshme e papritur në punë mund të vijnë sot, shfrytëzojeni.

Shigjetari

Dashuria: Nga pikëpamja sentimentale, të gjithë ata që nuk janë të përfshirë në një lidhje, tani kërkojnë diçka të re. Pak do të jenë në gjendje të mbështeten në marrëdhënie me të vërtetë të vlefshme. Ata që kërkojnë një shpirt binjak mund të kenë vështirësi.

Puna: Disa marrëveshje ose kontrata të lidhura në të kaluarën duhet të rishikohen. Tani për tani shumë gjëra varen nga ekuilibri.

Bricjapi

Dashuria: Situata e sotme në familje është pak e rëndë dhe nuk mund të qëndroni më tek njerëzit që janë mbështetur shumë tek ju. Në marrëdhëniet që kanë zgjatur shumë kohë, duhet pak më shumë durim. Zemrat e vetmuara do të duhet të përpiqen të gjejnë një ekuilibër.

Puna: Dita shumë e ngarkuar në nivelin e punës, jeni të stresuar, por së shpejti do të keni mundësinë të rikuperoheni.

Ujori

Dashuria: Hijet që ju kanë përhumbur ditët e fundit duket se janë të destinuara të veniten dhe marrëdhëniet që kanë arritur të shkojnë më tej do të jenë më të lehta për tu menaxhuar. Edhe beqarët ishin të shqetësuar dhe nervozë dhe kjo shkaktoi qëndrime të paarsyeshme.

Puna: Dikush sot do të thirret për të zgjidhur një problem pune, me të cilin nuk e imagjinuan kurrë se do të përballeshin.

Peshqit

Dashuria: Pjesa e parë ditës së sotme do të jetë interesante, ndërsa disa probleme mund të shfaqen pasdite. Kushtojini vëmendje nëse ka ndonjë gabim në dashuri. Kjo nuk është koha e duhur që beqarët të tërheqin tregimet e kaluara.

Puna: Sot, emërimet në biznes do të jenë gjithashtu të mundshme përtej orëve normale, largohuni dhe jepini vetes një lehtësim.

horoskopi-12.jpg
nev ila07:41 | 15/03/2020

Horoskopi 15.03.2020

Dashi

Kjo e diel do të sjellë emocione mjaft të bukura, por nëse jeni duke jetuar mes dy historive, ka ardhur momenti të zgjidhni. Sa i takon punës, mund të keni dëshirë që të nisni diçka të re.

Demi

Venusi do të jetë në anën tuaj dhe kjo gjë do të ndikojë pozitivisht në dashuri, sidomos sa i takon historive të reja të dashurisë. Edhe në punë, gjërat do të ecin mirë. Mund të merrni një konfirmim, por nëse duhet të bëni një zgjedhje veproni menjëherë, pasi që nga e diela, mund të ketë ngadalësime, për shkak të ndikimit tranzit të Saturnit.

Binjakët

Duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm në dashuri, për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës, ku duhet të mundoheni të mbani nën kontroll fjalët dhe të mos flisni shumë. Sa i takon sferës profesionale, mund të ketë probleme ligjore që kërkojnë zgjedhje.

Gaforrja

Historitë e reja janë mjaft të favorizuara, në sajë të ndikimit tranzit të Mërkurit. Bëni mirë që të shmangni diskutimet, pasi do të ndiheni nervoz. Në të ardhmen, mund të ketë zhvillime pozitive, për shkak të disa situatave të cilat momentalisht duken premtuese.

Luani

Gjatë kësaj të diele do të ketë momente nervozizmi, ndaj bëni kujdes. Megjithatë përgjithësisht do të jetë një ditë pozitive, ku do të keni mundësi që të pajtoheni me dikë. Sa i takon punës, keni nevojë për më shumë qetësi, sidomos sa i takon anës ekonomike.

Virgjëresha

Kjo ditë do të jetë disi nën ritmin e duhur në dashuri, ndaj mundohuni që të bëni kujdes. Organizojini mirë gjërat dhe shmangni konfliktet. Duhet të mundoheni që të relaksoheni më shumë dhe të mos mendoni për punën.

Peshorja

Ju pret një ditë pozitive sa i takon dashurisë, ku mund të përkufizoni detajet e historisë dhe të përballeni me kurajo dhe vendosmëri. Sa i takon punës, do keni mundësi që të gjeni përgjigje lidhur me dyshimet tuaja dhe nëse ka diçka që nuk ju kënaq, mund të gjeni kurajon për ta ndryshuar.

Akrepi

E diela do të sjellë përmirësim në dashuri, ku do të keni mundësi që të rigjeni qetësinë në çift dhe të sqaroni çdo dyshim të mundshëm. Edhe në punë, do të nisë për ju një fazë më e mirë, pasi Mërkuri do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj.

Shigjetari

Ju pret një ditë pozitive në dashuri, në sajë të ndikimit tranzit të Hënës në shenjën tuaj, e cila do ju japë forcë dhe fat. Kujdes duhet të tregojnë vetëm çiftet të cilat kanë kaluar luhatje. Në punë do të arrini që të zgjidhni një problem.

Bricjapi

Venusi do të jetë në anën tuaj në dashuri, ndaj mundohuni që të përfitoni. Nga ana tjetër mbani parasysh se nëse një histori është mbyllur përfundimisht, nuk ka mundësi që të rilindë. Në punë, ky është momenti i duhur për të bërë propozime dhe zgjedhje të rëndësishme.

Ujori

Gjatë kësaj dite duhet të jeni më të qartë dhe më konkret në dashuri. Do të ketë mundësi të shumta pajtimi dhe afrimi. Sa i takon punës, do të keni mundësi për të rinisur. Nga ana tjetër mund të vendosni të mbyllni një rrugëtim dhe të nisni një tjetër.

Peshqit

Kjo e diel kërkon që të tregoheni të kujdesshëm në dashuri dhe të shmangni debatet, pasi keni Hënën kundër. Dita do të jetë e mbushur me nervozizëm edhe në familje, ndaj mundohuni që të mos humbni durimin. Në punë, duhet të vlerësoni mirë situatën./abcnews.al

horoskopi-1-3.jpg
ger ta07:10 | 14/03/2020

Dashi

Nëse ju intereson dikush, përvishni mëngët! Hëna është në favorin tuaj dhe ju keni dëshirë që të jeni në qendër të vëmendjes. Sa i takon punës do të keni dëshirë për të vepruar dhe situatat paraqiten mjaft premtuese.

Demi

Kjo e shtunë do të sjellë përmirësim në dashuri në raport me ditët e tjera, sidomos gjatë pasdites. Keni nevojë për të pushuar dhe për të qenë më të qetë. Bëni kujdes me llogaritë, pasi parashikohen shumë shpenzime.

Binjakët

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive në dashuri, ndaj përfitoni pasi që nga e diela, periudha mund të mos ecë shumë mirë. Bëni kujdes ndaj tundimeve. Në punë bëni mirë të kënaqeni me atë që keni.

Gaforrja

Shmangni polemikat dhe mbani nën kontroll ankthin. Duhet të mundoheni që të sheshoni kundërshtitë e lindura javët e fundit në raportin në çift. Mundohuni që të gjeni mënyrën për të përmirësuar financat tuaja.

Luani

Në dashuri do të ketë ndonjë tension për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës. Duhet të mundoheni që të gjeni zgjidhjet e duhura, pasi gjatë pasdites situata do të përmirësohet. Në punë, mundohuni që të mos lodheni, pasi do e keni Venusin kundër dhe rrezikoni konfliktet.

Virgjëresha

Mundohuni që të shmangni polemikat dhe bëni kujdes nëse jetoni një histori klandestine, pasi mund të ketë probleme dhe tensione. Në punë, kjo nuk është dita e duhur për të bërë zgjedhje të guximshme.

Peshorja

Dashuria do të rimarrë jetë duke nisur nga pasditja, ku do të keni mundësi që të bëni zgjedhje të rëndësishme me njeriun e zemrës. Krahasuar me periudhën e kaluar, situata paraqitet shumë më e mirë. Në punë, do të jeni të pavendosur lidhur me ndonjë propozim apo ndryshim, ndaj reflektoni mirë.

Akrepi

Mërkuri do të ketë ndikim pozitiv në dashuri, ku mundësitë do të jenë të shumta për kë është vetëm, në kërkim të shpirtit binjak. Do të keni mundësi që të përballeni me çfarëdolloj situate. Mundohuni veçse të mos lodheni shumë.

Shigjetari

Hyrja e Hënës në shenjën tuaj, do të shkaktojë emocione të bukura. Mund të ketë përmirësime sa i takon ndjenjave. Edhe në punë do të ketë të reja premtuese. Mund të bëni projekte të rëndësishme për të ardhmen, por nuk duhet të demotivoheni, nëse ka të papritura.

Bricjapi

E shtuna do të jetë pozitive sa i takon ndjenjave dhe nëse ka patur pasiguri, do arrini që ti kaloni, shkruan noa.al. Në punë mund të ketë ndonjë diskutim, ku duhet të vendosni nëse duhet të pranoni një propozim apo jo.

Ujori

Do të ndjeni një lloj lodhjeje dhe nervozizmi edhe në dashuri. Situata do të përmirësohet gjatë pasdites, sidomos në punë. Jeni në periudhë përmirësimi, pasi do të ndiheni më të gjallë.

Peshqit

Mundohuni që të mos jeni konfliktual dhe provokues, pasi mund ta pësoni. Kjo e shtunë nuk do të jetë ndër më të mirat, sa i takon ndjenjave. Ndërsa në punë, mos kini frikë të bëni ndryshime.

horoskopi.jpg
ger ta07:09 | 13/03/2020

Dashi

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive sa i takon dashurisë, por bëni kujdes nëse keni marrëdhënie me të lindurit e shenjës së gaforres dhe bricjapit. Sa i takon profesionit, ky është momenti i duhur për të zgjeruar horizontin, ndaj lërini gjërat që nuk ecin dhe vazhdoni më tej.

Demi

Jeni shumë të lodhur dhe e keni Hënën kundër, ndaj mundohuni që të shmangni tensionet në dashuri. Sa i takon punës, keni nevojë për më shumë respekt, pasi po bëni shumë gjëra vetëm. Keni nevojë për ndihmë, ndaj ju duhet të pushoni.

Binjakët

Jeni përballur me probleme në familje, të cilat duhen zgjidhur menjëherë, por mundohuni që të ruani qetësinë. Në punë mund të ketë nisma të rëndësishme, por sërish do të keni probleme ekonomike.

Gaforrja

Mundohuni që të shmangni komplikimet, ndaj nëse duhet të bëni një zgjedhje, mendoni mirë lidhur me atë që do të bëni. Periudha në vijim, mund t’iu sjellë dashurinë, gjithë atyre që nuk e kanë. Nuk do të keni aspak dëshirë për të punuar dhe nuk do të jeni aspak tolerant ndaj të tjerëve.

Luani

Do të përballeni me probleme në planin ekonomik dhe kjo gjë do të ndikojë edhe në jetën sentimentale. Sigurisht që kjo gjë do ju bëjë të pakënaqur. Në punë, mundohuni që të mos bëni zgjedhje të nxituara.

Virgjëresha

Bëni mirë që të shmangni debatet, sidomos ato të lindura nga xhelozia. Mund të shkatërroni çdo gjë. Në punë mund të përballeni me të papritura, por do arrini që të gjeni zgjidhje.

Peshorja

Do të përjetoni momente intensive sa i takon dashurisë. Po ashtu do të ketë takime speciale për ata që janë vetëm në ditët në vijim, mesazhe apo telefonata të rëndësishme. Sa i takon punës, bëni kujdes me paratë.

Akrepi

Ajo që mund të ishte një aventurë, mund të kthehet një histori serioze. Ndonjë problem në sferën ekonomike, mund t’iu inatosë, shkruan noa.al. Në punë, mund të ketë ndonjë propozim të ri, i cili do të rezultojë interesant.

Shigjetari

Emocionet do të jenë në përmirësim dhe yjet do të jenë në anën tuaj sa i takon dashurisë, megjithatë vendimi ju takon juve për të guxuar ose jo. Në punë mund të ketë ndonjë vonesë, por në përfundim çdo gjë do të rregullohet.

Bricjapi

Dashuria ndodhet në një fazë përmirësimi dhe nëse një histori përfundon, mund të nisë diçka tjetër. Në punë mos i nënvlerësoni propozimet e reja, pasi ka shpresa të mëdha për ndryshime pozitive.

Ujori

Bëni mirë që të shmangni debatet në dashuri, pasi Venusi dhe Hëna do të jenë kundër dhe do të rezultoni humbës. Do të ndiheni rebel dhe nuk doni të bëni atë që ju thonë të tjerët. Në punë është momenti për të bërë në zbatim një ide të re.

Peshqit

Ky është një moment i mirë për dashurinë, ndaj mund të guxoni nëse ju intereson dikush. Ndërsa nëse po jetoni dy histori paralele, ky është momenti për të marrë një vendim. Në punë, do të jeni më të vendosur.

horoskopi-1.jpg
in a07:09 | 12/03/2020

Dashi

Shqetësimi i tepërt mund t’ju shkaktojë ankth. Partneri/partnerja juaj do të tregojë kujdes të veçantë ndaj jush. Do të ketë momente gjatë kësaj dite që do të dëshironi të qëndroni vetëm.

Demi
Disa persona mund të ndikojnë në vendimet tuaja. Mos u mbështesni maksimalisht tek të tjerët dhe mësohuni që të përballeni vetë me çështje të rëndësishme në jetën tuaj. Sot do të jetë një nga ato ditë, kur dashuria do të zëvendësojë gjithçka për ju.

Binjakët
Mbështetja e madhe nga anëtarët e familjes suaj do të sjellë rezultatet e dëshiruara. Ekziston mundësia të takoni një mik të vjetër, me të cilin do ndani shqetësimet tuaja. Mos u bëni pesimist dhe shfrytëzojini maksimalisht energjitë tuaja.

Gaforrja
Përpiquni të përmirësoni në përgjithësi shëndetin tuaj për një jetë më të mirë. Mos jepni para hua gjatë kësaj të enjte. Beqarëve të kësaj shenje do iu paraqiten mundësitë për romancë. Duhet të mësoheni t’i jepni kohë të tjerëve për vendime të caktuara.

Luani
Do të ndiheni të mbushur plot energji. Është dita e duhur për të rregulluar marrëdhëniet me personat që keni pasur probleme kohët e fundit. Partneri/partnerja juaj mund t’ju surprizojë me diçka mjaft të këndshme.

Virgjëresha

Besimi në vetvete është thelbësor për personat e kësaj shenje që luftojnë me sëmundje kronike. Shijoni mbrëmjen me familjes tuaj dhe shmangni shqetësimet e kota. Dita e duhur për biznes.

Peshorja
Miqtë do të tregohen mbështetës ndaj jush dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur. Ka gjasa të përfundoni të gjitha detyrat, para afatit të caktuar. Sa i përket marrëdhënies suaj në çift do të kuptoni që po e dashuroni gjithnjë e më shumë partnerin/partneren tuaj.

Akrepi
Ekziston mundësia të mos ndiheni mirë nga ana shëndetësore. Një rritje e papritur e shpenzimeve tuaja mund t’ju sjellë shqetësime.
Përpiquni të shmangni kujtimet e këqija.

Shigjetari
Jeta në familje do të jetë e paqtë. Është dita e duhur për biznesmenët e kësaj shenje për të zhvilluar negociata me klientë të rinj. Do të keni dëshirë të kryeni aktivitete si në fëmijëri.

Bricjapi
Përpiquni që idetë tuaja të reja ti ktheni në realitet. Ekziston mundësia e përmirësimit të gjendjes financiare. Bëni gjithçka mundeni për të shmangur rutinën në çift.

Ujori
Përpiquni ta kuptoni më mirë njëri-tjetrin në çift. Vetëm kështu do të mund të keni harmoni mes jush. Prindërit mund të shprehin zhgënjim ndaj jush. Bëni kujdes me fjalët nëse përfshiheni në debat me ta.

Peshqit
Ekziston mundësia të shpenzoni një shumë të konsiderueshme parash, çfarë do të jetë domosdoshmëri. Në aspektin profesional mund të përballeni me zhgënjim, për shkak të dështimit të mundshëm të një projekti. Në aspektin personal, rekomandohet të mos veproni pa marrë mendimin e partnerit/partneres suaj.

HOROSKOPI.jpeg
in a07:49 | 11/03/2020

Dashi

Disa gabime të parëndësishme në punë mund t’ju irritojnë më shumë seç duhet. Sidoqoftë, mos bini në grackën e nënshtrimit ndaj një provokimi të parëndësishëm, nëse punoni në një ekip me të tjerët. Nëse keni një partner që e doni, sigurohuni që ai të mos keq nga përkushtimi që i jepni të tjerëve.

Demi

Jepini vëmendje pasioneve që keni! Nëse keni një biznesin tuaj do arrini rezultate pozitive, të rëndësishme në nivele profesionale. Duhet të jeni të gatshëm të djersisni pak për të arritur atë që dëshironi. Në dashuri do ju karakteriozojë qëtësia dhe rehatia.

Binjakët

Ju jeni një pus me energji krijuese, pothuajse çdo ditë zbuloni energji të reja brenda vetes. Por tani ka edhe rrethana të favorshme nga bota e jashtme, pasuri të vogla: një falënderim i përzemërt për Hënën në Peshorje, një shenjë ajri si e juaja! Fat i mirë për familjen, shtëpinë, bukurinë dhe histori të reja dashurie. Në punë do të duhet vetëm të arrini dhe të mbledhni atë që dëshironi.

Gaforrja

Do jetë një ditë e paparashikueshme dhe e çuditshme kjo e sotmja. Asgjë nuk është e qartë në jetën tuaj private prandaj do krijohet ankth. Besoni tek i dashuri juaj. Përqendrohuni në punën tuaj për të shmangur situata të paqarta; përpiquni ta bëni kompetencën tuaj të dalë në pah.

Luani

E Mërkurë një ditë e bukur dhe plot me të qeshura. Do jeni shumë të favorizuar në punë. Ju mund të kombinoni ndjeshmërinë hënore me qartësinë e Diellit. Me pak fjalë, zbërtheni idetë, bëni kontakte të shkëlqyera, gjeni zgjidhje shkëlqyese, organizoni punë dhe një mbrëmje më ngjarje të bukura.

Virgjëresha

Me Hënën në tranzit në Kampin e dytë, ju do të përmbushni të gjitha angazhimet me një buzëqeshje të shkëlqyeshme. Ditë e përkryer për një takim special me një person i cili do të kapërcejë selektivitetin tuaj rigoroz. Do të lidhni marrëveshje shumë fitimprurëse, veçanërisht ato që kërkojnë vendosmëri. Dashuria dhe erot shkojnë paralelisht. Beqaret nuk do jenë fort të lumtur.

Peshorja

Ju do keni mundësinë të zgjidhni çështje të vështira me një qëndrim të vendosur dhe pozitiv. Ju jeni plot burime që mund t’i vini në dispozicion të njerëzve që ju doni. Ka një interes të madh për ato që mund të thuash! Në marrëdhënien në çifti, kjo mund të jetë dita e duhur për të bërë një kthesë konstruktive.

Akrepi

Dita e mbushur me emocione intensive, me Hënën që kalon në Kampin e Dymbëdhjetë. Me një vullnet pak të mirë ju mund të përmirësoni një marrëdhënie për të cilën ju intereson vërtet, por do të duhet të nxirrni të gjithë zemrën tuaj të mirë. Sensi i zakonshëm nuk ju braktis kurrë, madje në mes të stuhive të errëta; kjo është padyshim një pikë për avantazhin tuaj. Do ndjeni një fije lodhjeje.

Shigjetari

Sot jeta juaj private, profesionale dhe sociale do jetë më e mirë se kurrë. Do të kënaqeni dhe vlerësoheni nga ata që keni pranë. Do t’i shprehni dashuri të thellë partnerit tuaj, duke u interesuar për mirëqenien e tyre psiko-fizike. Puna mund t’ju japë një mundësi. Edhe një flirt në horizont.

Bricjapi

Sot do jetë një ditë shumë shqetësuese për ju, prandaj nuk është e përshtatshme të merreni me çështje të rëndësishme. Nëse ndodheni në situata apo biseda agresive, gjëja e vetme që duhet të bëni është të mos flisni dhe të mos veproni.

Ujori

E mërkurë e mahnitshme për shenjën e Ujorit! Do krijojë mundësi të shumta për njerëzit krijuesë dhe për ata që merren me kulturë, do kenë projekte të suksesshme dhe udhëtime të bukura. Gjithçka bëhet e mundur për aq kohë sa i keni shpatullat tuaja të mbrojtura nga Mërkuri. Surprizoni partnerin tuaj me mendime dhe iniciativa të guximshme.

Peshqit

Gjërat vazhdojnë të ecin mirë për ju. Ndoshta ende nuk keni zgjidhur gjithçka në mënyrën e dëshiruar, por me pak durim dhe optimizëm do të keni sukses! Dëshira për të arritur suksese profesionale do t’ju realizohet.Do ju krijohet mundësia të flisni hapur me partnerin dhe të shprehni çdo pakënaqësi që keni. Do sqaroni shumë gjëra mes jush.

horoskopi-1.jpg
in a07:43 | 10/03/2020

Horoskopi 10 mars

Dashi

Do jeni shumë pasionantë por edhe të palumtur përshkak të xhelozisë që do ndjeni për partnerin tuaj. Në frontin e punës do përballeni me lajme të mira.  Koha është optimale për të filluar projektet stimuluese dhe të frymëzuara. Rrethoni veten me njerëz konstruktiv dhe kompetent.

Demi

Në ambjentet e punës mos humbisni disa raste të mira që mund t’ju vijnë vetëm një herë në jetë, madje edhe ato që nuk ju duken shumë tërheqëse. Do ta shihni se ia vlejnë vërtet. Një intuitë pothuajse e pabesueshme do t’ju çojë në rrugën e duhur për të zgjidhur me mençuri një pyetje të vjetër. Nëse jeni në çift, partneri juaj meriton pak më shumë vëmendje nga ana juaj.

Binjakët

Mundësia e duhur do të shfaqet kur ju e prisni më pak: mos e humbisni atë dhe duke qenë shumë kërkuer dhe duke u përpjekur të keni gjithnjë e më shumë. Do jetë një ditë e qetë dhe e këndshme për ata që janë çift. Por edhe beqarët nuk do mund të ankohen: takimet që do të bëjnë do të revolucionarizojnë jetën e tyre!

Gaforrja

Një shqetësim i caktuar do të shfaqet në sektorë të ndryshëm, duke ju bërë të dukeni të paqëndrueshëm, të kërkuar dhe kritik në shkallën maksimale në sytë e atyre që janë përreth jush. Kërkoni një teknikë psikologjike që ju bën të relaksoheni! Klima gjithashtu premton të acarohet në fushën sentimentale: Bëni kujdes që të mos prishni marrëdhëniet që ju interesojnë shumë.

Luani

Yjet njoftojnë disa lajme pozitive, veçanërisht në punë. Një situatë problematike po shkon drejt përfundimit. Mos shkatërroni gjithçka me polemika sterile dhe të panevojshme: lini mënjanë krenarinë dhe përfitoni nga momenti pozitiv! Nëse format tuaja nuk do të jetë po aq e mahnitshme sa do ta dëshironi, jepini vetes një periudhë vëmendjeje për nevojat e trupit tuaj.

Virgjëresha

Rrethanat e vogla të favorshme gjithashtu ofrojnë zgjidhjen për problemet më të mëdha ose çështje që janë afër zemrës suaj: mund të mbështeteni në njohuri të vlefshme. Gjëja më e rëndësishme do të jetë t’i kushtoni vëmendje problemit dhe të mos ndikoheni nga pengesa të vogla. Përsa i përket dashurisë, një person që ju ka qejf do ju ofrojë shumë mbështetje dhe siguri.

Peshorja

Koha të mira me miqtë dhe shumë mundësi argëtimi ju presin. Sektori profesional është shumë premtues; do të punoni me entuziazëm dhe me qëllime shumë të qarta për të arritur. Nëse keni një aktivitet të vetëpunësuar, konsideroni reklamimin e aftësive tuaja në një farë mënyre: sa më shumë njerëz që janë të vetëdijshëm për këtë, aq më mirë do të jetë për ju.

Akrepi

Do të ndiheni kuriozë! Do të dëshironi të zbuloni diçka të re në lidhje me partnerin dhe marrëdhënien, si rezultat do të jeni të zënë me pyetje, hetime të nxitur nga Hëna në Kampin e Dymbëdhjetë. Për fat të mirë, sensi i proporcionit nuk do t’ju braktisë, kështu që do të dini se si të ndaleni pak para se të bëheni të bezdisshëm. Pasqyrime të shkëlqyera të biznesit.

Shigjetari

Një hënë e favorshme qetëson shpirtin tuaj. Miqësitë në plan të parë, veçanërisht ato me të cilat keni kontaktuar pas një mërizje. Ju nuk po realizoni, në këtë periudhë, aspiratat tuaja të larta profesionale, por prapëseprapë mund të keni kënaqësi të këndshme. Nëse jeni beqarë, mos u mbështetni shumë në njohjet e fundit: mund të mos funksionojë.

Bricjapi

Ju nuk do jeni asnjëherë i dyti. Dini të punoni aq shumë dhe të bëni atë që bëjnë të tjerët edhe më mirë. Angazhimet e punëve të përditshme dhe disa bezdi të natyrshme në shtëpi do t’ju tërheqin sa duhet për t’ju bërë pak të ftohtë me të dashurin tuaj. Kujdes!

Ujori

Me një qiell të tillë, ju me të vërtetë mund ta pushtoni botën! Problemet dhe momentet e krizës shpërndahen për t’u bërë vetëm kujtime. Ju mund t’i jepni të ardhmes drejtime të reja dhe më interesante, kështu që mos e humbni këtë moment të jashtëzakonshëm. Gjithçka është mirë në dashuri: nëse jetoni një marrëdhënie të qëndrueshme dhe të lumtur, momentet romantike priten gjatë mbrëmjes.

Peshqit

Ndryshime të rëndësishme janë duke u zhvilluar, ju e keni vënë re atë. Favorizoni periudhën e ndryshimit duke bashkëpunuar. Lajme të mira nga fronti i punës, koha është optimale për të filluar projekte stimuluese dhe të frymëzuara. Rrethoni veten me njerëz të mirë, seriozë, konstruktiv dhe kompetent.

horoskopi-1-1.jpg
ger ta07:34 | 09/03/2020

Horoskopi, 9 mars 2020

Dashi

Do të ketë përmirësim në dashuri, por problemet e punës mund të mbytin këtë ditë. Mundohuni që të gjeni pak kohë për ndjenjat, pasi dita do të funksionojë më së miri për jetën në çift. Saturni do të jetë kundër dhe mund të shkaktojë disa probleme në punë, por është diçka e zgjidhshme.

Demi

Yjet do të jenë në anën tuaj në dashuri, ku do keni mundësi që të bëni zgjedhje të rëndësishme dhe të përballeni me një mundësi të mirë. Në punë do të ketë mundësi të shumta dhe ndryshime, veç mundohuni që të mos lodheni.

Binjakët

E hëna do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku do të ndiheni të lodhur dhe kjo gjë do të ndikojë në raport me të tjerët, sidomos me familjen. Ndërsa në punë, mundohuni që ti shtyni vendimet e rëndësishme për javën e ardhshme.

Gaforrja

Fillim java do të sjellë përmirësim, ku do të ndiheni më tërheqës se zakonisht. Nuk duhet të nënvlerësoni takimet e reja, pasi mund të lindin emocione të bukura. Mundohuni veçse që të mos paragjykoni. Në punë, duhet të rigjeni qetësinë.

Luani

Kjo e hënë do të jetë disi e komplikuar për dashurinë dhe ndjenjat në përgjithësi, ku raportet ndërpersonale mund të kenë ndonjë problem në mirëkuptim. Ndonjë konflikt do të ketë edhe në punë, por nëse keni vullnet të mirë, çdo gjë do të zgjidhet.

Virgjëresha

Ju pret një fillim javë pozitive për dashurinë, ku zemrat e vetmuara do të kenë mundësi të mira. Nëse ju intereson dikush bëni përpara. Në raportin në çift duhet të jeni racional dhe të mos iu besoni vetëm premtiomeve. Në punë do të nisni të shikoni frytet e asaj që keni mbjellë.

Peshorja

Do të nisë një javë e mirë për ndjenjat. Dashuria më në fund do të përmirësohet dhe do të sjellë emocione pozitive. Në punë, duhet të bëni kujdes me llogaritë. Nuk është e thënë që të bëni me patjetër gjërat që nuk ju pëlqejnë.

Akrepi

Jo çdo gjë do të ecë fjollë në dashuri, sidomos nëse bëhet fjalë për një histori dashurie të lindur së fundmi. Përmirësime do të ketë në raportet ndërpersonale, ku do të rigjendet dëshira pëe të qëndrur në shoqëri. Në punë, do të shtohen angazhimet.

Shigjetari

Kjo e hënë do të jetë nën ritmin e duhur, ku do të ketë disa probleme për të zgjidhur edhe në dashuri, por mundohuni që të luftoni kundërshtitë, shkruan noa.al. Në punë do të ketë shumë për të bërë, mirëpo përgjigjet do të vonojnë të vijnë.

Bricjapi

Mundohuni që ta lini veten të lirë dhe të mos tregoheni gjatë gjithë kohës mosbesues. Ky është një moment i mirë për lidhjet e reja. Sa i takon punës, mundohuni që të bëni kujdes lidhur me çështjet ekonomike. Po ashtu duhet të mbani stresin nën kontroll.

Ujori

Ju pret një e hënë e qetë në dashuri, ndaj mundohuni që të shmangni diskutimet e kota të cilat mund t’iu dëmtojnë. Venusi do të stimulojë emocionet pozitive, ndaj ju duhet veçse të rrini të qetë. Nëse puna nuk ju kënaq dhe doni të ndryshoni, mundohuni vetëm që të mos e bëni veprime të pamenduara mirë.

Peshqit

Gjatë kësaj dite Hëna do të ketë ndikim të kundërt dhe mund të shkaktojë ndonjë debat apo ankth i cili duhet mbajtur nën konteroll. Në punë bëni mirë që të merreni vetëm me gjërat më të domosdoshme, në mënyrë që të shmangni gabimet e bëra prej nervozizmit.

horoskopi-1-3.jpg
eri Ida07:08 | 08/03/2020

Horoskopi 8 mars:

Dashi

Lajm i mirë vjen për të dashuruarit, por mos u shqetësoni dhe mbi të gjitha tregohuni më të rezervuar. Këto janë rastet kur duhet të tregoni qëndrueshmëri dhe personalitet. Beqarët do duhet të tregohen të kujdesshëm dhe të presin për konfirmim.Një ditë shumë e ngarkuar, me probleme të mundshme në punë, të cilat mund t’i zgjidhni me diplomacinë tuaj të zakonshme.

Demi

Sot mund të shijoni disa momente paqeje për t’i përkushtuar vetes në relaksim absolut. Mund të jetë dita e duhur për të lënë disa probleme jashtë derës dhe për të shijuar atë që keni. Avantazhet për beqarët, në funksion të udhëtimeve të favorshme.Ju jeni në formë të shkëlqyeshme fizike, është një ditë e shkëlqyeshme për të filluar bashkëpunime të reja, por shmangni t’i bëni gjërat vetë.

Binjakët

Planetët janë në formë të shkëlqyeshme dhe ju ndiheni një mijë zemra kur jeni pranë të dashurit tuaj. Ju jeni të gatshëm të punoni më shumë, por koha do të tregojë se si do të përfundojë. Beqarët do kenë vëmendjen e tyre mbi ta, jo më thashetheme!Sot Jupiteri mund të favorizojë disa lajme të rëndësishme në vendin e punës, të vlerësojë propozimet më të mira.

Gaforrja

Nëse doni të pohoni arsyet tuaja në një diskutim me të dashurin tuaj, gjithmonë bëni atë me takt. Sot impulsiviteti është përgjumur dhe mund të prishë marrëdhënien tuaj. Nëse jeni beqar, mos dëgjoni thashetheme, ju mund të veproni me nxitim dhe pamatur.Planet duket se janë në favorin tuaj, megjithatë mund t’ju duhet kreativiteti juaj në punë.

Luani

Ju duhet të rimerrni vetëbesimin, mos kërkoni diku tjetër, por tërhiqni forcën e nevojshme duke kërkuar në zemrën tuaj. Ata që kanë një partner prej kohësh do të duhet ta mbajnë atë! Emocione të mëdha dhe lëkundje të humorit për beqarët, do të jeni magjepsës dhe intrigues!Nëse keni një projekt, mos kurseni energji për ta filluar ose përfunduar atë, përpjekjet tuaja do të shpërblehen.

Virgjëresha

Mbani qetësi edhe nëse diçka nuk është në rregull me partnerin tuaj. Jini të mirë dhe të ëmbël, dhe gjithashtu tolerant. Beqarët do duhet të përpiqen të mos i besojnë miqve të rremë, dikush mund të qëndrojë mes jush dhe një të dashurit tuaj.Është e padobishme të bësh projekte jorealiste, të vendosësh këmbët fort në tokë dhe të jesh racional. Shikoni gjërat në mënyrë objektive.

Peshorja

Veçanërisht emocionet intensive mund t’ju ngatërrojnë dhe ju bëjnë të merrni vendime të nxituara. Prisni zhvillimin e një situate të dashur që mund të ndryshojë. Dashuritë e reja po vijnë për ata që janë vetëm, optimizmi është i mirë!Neptuni ndihmon në marrëdhëniet e punës, në karrierë dhe gjithashtu në mundësi. Konsideroni mirë çdo mundësi.

Akrepi

Për disa nga shenja sot mund të ketë disa lajme të mira, mbase një propozim i rëndësishëm dashurie që do të shënojë fillimin e një të ardhme si çift. Edhe për beqarët mund të ketë ndryshime epokale!Sot do të duhet t’i përkushtoheni pak vetes, në kohët e fundit ju e keni lënë pas dore shumë. Shkëputuni nga puna për disa ditë.

Shigjetari

Një ditë shumë e veçantë për dashurinë: planetët do të sjellin zemrën tuaj në triumf. Sidoqoftë, përpiquni të mos i kënaqni anëtarët e familjes që nuk bëjnë asgjë, por kritikojnë qëndrimet tuaja. Ditë e shkëlqyeshme për beqarët për të bërë takime emocionuese me njerëzit që nuk i kanë parë për ca kohë. Jini më të guximshëm në punë dhe përdorni intuitën tuaj për të realizuar negociata të rëndësishme.

Bricjapi

Një ditë e veçantë për dashurinë, një oazë e vërtetë butësie do t’ju mbështjellë. Pothuajse do të ndjeni bashkëfajtor me partnerin tuaj dhe forcimin e marrëdhënies tuaj me dorën tuaj. Nëse jeni beqarë, në rrethin e miqësive tuaja ka dikush që ju do.Nga sot do të keni mundësi të reja dhe të rëndësishme falë planeteve të favorshme që favorizojnë marrëdhëniet profesionale.

Ujori

Kushtojini vëmendje gjendjes shpirtërore që është veçanërisht e errët sot. Një dashuri e largët mund të vinte të trokiste në derën tënde, lere veten të shkojë. Sot beqarët do të duhet të përpiqen të kuptojnë se çfarë dëshiron një person që po tregon këmbëngulje.Mos u mbështetni shumë sot në projekte shumë ambicioze, për momentin vendosni më mirë për propozime reale.

Peshqit

Nëse jetoni një histori sekrete apo klandestine sot diçka mund t’ju ​​çojë ta ndërpresë atë. Nuk do të jetë e lehtë për shumë njerëz të menaxhojnë jetën e dyfishtë. Beqarët, nga ana tjetër, do të jenë në gjendje të shijojnë tronditjen e lirisë, nuk është ende koha për ndryshime. Mundësi të mira vijnë së shpejti, kjo ditë ju rezervon shumë mundësi dhe fitime të rejaNë Valencia të Spanjës, 86 burra po kërkohen nga gratë dhe familjet e tyre pasi prej ditës së djeshme janë zhdukur./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono