4 janar

BLLOKOHET-AUTOSTRADA-TIRANE-DURRES-1280x720.jpg
ent ela16:25 | 30/12/2018

Nga data 4 janar në orën 5 të mëngjesit do të devijohet qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë se do të fillojë ndërhyrja emergjente për përmirësimin e situatës së përmbytjeve me ndërtimin e dy (2) tombinove në segmentin rrugor Tiranë–Qafë Kashar (kthesa Rinas).

Për këtë arsye gjatë kohës së kryerjes së këtyre punimeve:

  1. Autostrada Tiranë–Durrës në segmentin Mbikalimi Kamëz – Mbikalimi Qafë Kashar, Rinas do të mbyllet plotësisht për trafikun në të dyja drejtimet e lëvizjes.
  2. Trafiku do të devijohet për të gjitha mjetet në rrugën dytësore, të cilat do të funksionojnë me një drejtim lëvizje.
  3. Përdoruesëve të rrugës u rekomandohet që gjatë kësaj kohe të zgjedhin rrugë alternative për lëvizjet në drejtim të veriut (nga Kamza) dhe në drejtim të jugut (nga Ndroqi ose Elbasani).

Sinjalistika rrugore që do të vendoset në terren duhet respektuar në mënyrë rigoroze kërkon ARRSH dhe Policia Rrugore me qëllim shmangien e bllokimit të qarkullimit.

Në njoftimin e Autoritetit Rrugor Shqiptar nuk saktësohet data e fillimit të qarkullimit normal të automjeteve, por sqaron se punimet parashikohet të realizohen sipas grafikut të miratuar. /abcnews.al

vlcsnap-error333-1280x720.jpg
ad min14:06 | 04/01/2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të së enjtes mbeten me vranësira dhe reshje të shiu e dëbore, kryesisht në zonat Jugore dhe Juglindore por paraditja kthjellon gradualisht motin në Veri dhe Qendër ndërsa në mesditë, kthjellimet shtrihen edhe në zonat Jugore.

 

Pasditja do të largojë vranësirat duke bërë thuajse i gjithë vendi të kalojë në kushtet e kthjellimeve, përjashtuar zonat Veriore ku do të ketë zhvillim të vranësirave lokale.

 

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në mëngjes por mbeten thuajse konstrnate vlerat termike të mesditës.

 

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono