Është izoluar direkt, ylli i Bayern Munchen infektohet me koronavirus

schedule12:39 - 27 Korrik, 2021

schedule 12:39 - 27 Korrik, 2021

Koronavirusi kthehet te klubet dhe gjatë ditëve të fundit janë njoftuar infektimet e para në klubet e arenës së madhe të futbollit.

Ditën e sotme Bayern Munchen konfirmon një lojtar të infektuar dhe bëhet fjalë për Corentin Tolisso. Mesfushori i Francës është kthyer prej ditësh në stërvitje, por tashmë do i duhet të ndalet.

Gjendja e tij shëndetësore nuk shfaqet shqetësuese, por kjo nuk e shmang izolimin deri në shërim të plotë të tij, për të shmangur përhapjen te pjesa tjetër e ekipit. /abcnews.al