Ernest Muçi u dëmtua si Neymar, mungesë e madhe te Legia tani

schedule19:15 - 29 Nëntor, 2021

schedule 19:15 - 29 Nëntor, 2021

Ernest Muçi është dëmtuar së fundmi te Legia e Varshavës dhe klubi polak ka dalë me një komunikatë.

Nga përshkrimi i bërë, sulmuesi ka ndrydhur kyçin (siç ndodhi me Neymar ditën e djeshme) dhe Legia raporton se do të mungojë disa javë.

Me shumë mundësi sulmuesi i kombëtares shqiptare e ka mbyllur këtë vit, edhe pse nuk ka një periudhë të saktë për rikuperimin e tij. / abcnews.al