Eriksen i dëmtuar, Manchester United synon transferimin e lojtarit të Bayern Munich

schedule14:52 - 31 Janar, 2023

schedule 14:52 - 31 Janar, 2023

Danezi Eriksen ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe pritet të mungojë rreth tre muaj.

Ish-lojtari i Tottenham dhe i Interit ka lënë një boshllëk në mesfushë dhe ka detyruar klubin e “Djajve të Kuq” të hidhen në sulm për të gjetur një zëvendësues.

Raportet thonë se United ka kontaktuar Bayern Munich për të marrë informacione për kartonin e Marcel Sabitzer. Në orët në vijim do të kuptohet më qartë nëse dy klubet do të gjejnë një gjuhë të përbashkët./ h.ll/abcnews.al