Emri/ Zgjidhet drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

schedule15:33 - 22 Qershor, 2022

schedule 15:33 - 22 Qershor, 2022

Qeveria ka zgjedhur drejtoreshën e re të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

Burime për Abc News bëjnë me dije se në krye të këtij institucioni është zgjedhur Abigela Voshtina, e cila pason në këtë detyrë Zana Çelën.

Qeveria e ka marrë vendimin në mbledhjen e sotme dhe pritet që të bëhet publike për pak orë. /abcnews.al