EMRI/ Dëmtoi veten me thikë në zemër, ndërron jetë në spital 33-vjeçari në Elbasan

schedule19:44 - 29 Mars, 2023

schedule 19:44 - 29 Mars, 2023

Ka ndërruar jetë në spitalin e Elbasanit, 33-vjeçari Sali Hajdari. Fillimisht u raportua se i riu ishte plagosur pas një konflikti, por policia bën me dije se ka qenë vetë Hajdari që ka dëmtuar veten me thikë në zemër.

Dyshohet se 33-vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Njoftimi i policisë:

Elbasan/Informacion paraprak

Rreth orës 19.00, në lagjen “Dyli Haxhire”, shtetasi Sali Hajdari 33 vjeç, dyshohet se ka plagosur veten me thikë dhe si pasojë e plagës ka humbur jetën në spital.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se 33-vjeçari dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor dhe ka dëmtuar veten me thikë në zemër.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.r.t/abcnews.al