EMRAT/ Nesër votohen 31 kandidatët për deputetë të PD në qarkun e Lezhës

schedule10:52 - 30 Shtator, 2020

schedule 10:52 - 30 Shtator, 2020

Demokratët e Qarkut të Lezhës do të votojnë të enjten për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarrje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë ka përfunduar në Qarkun e Kukësit, Dibrës, Gjirokastrës dhe Beratit dhe sot po votohet në Shkodër. Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Lezhë në procesin që është vlerësuar si në ndër risitë më pozitive në jetën politike të vendit.

Dega Lezhë, Qarku Lezhë

ALKETA MARKU

ALTIN MEMA

ANILA FRROKU

ARBEN NDOJ

DAVID SYKU

DOD ZHUBA

FRANGA HILA

GJOK VUKSANI

GJOVALIN GJELOSHI

LINDITA METALIAJ

PETRIT MARKU

ROZA HILA

SALVADOR KAÇAJ

SEVELIAN KOSOVA

SILVANA KOLZIU

SOKOL NDOKA

Dega Mirditë:

ALBERT MELYSHI

ALEKSANDER LALA

ALFRED DUKA

DORIAN GJOMARKAJ

EVEREST DEDAJ

GJERGJ PRENGA

GJON PJETRI

Dega Kurbin:

ANDON FRROKAJ

ELTON LASKA

GENC DOCI

INDRIT VOKSHI

KASTRIOT PREND PIROLI

LINDITA TOMA

LUIGJ ISUFI

MARJAN TUCI

/mv. abcnews.al