(EMRAT), 4 shqiptarët kapen me qindra kg kokainë e mbi 400 mijë £, u vihen prangat në Londër

schedule17:18 - 8 Maj, 2021

schedule 17:18 - 8 Maj, 2021

Dy shqiptarë janë akuzuar pasi një armë zjarri, municion, 60,000 £ dhe kokainë u kap në një apartament të tyre në Londër.

Policia speciale bastisi shtëpinë në Claremont Road, Brent Cross, në veriperëndim të Londrës ku kapën mbi 100 mbështjellëse të kokainës, peshore dhe sende të tjera të tregtimit të drogës, së bashku me 60,000 £ të dyshuara se vijnë nga aktivitete kriminale.

Errison Hasaj, 21 vjeç dhe Bledar Kuraj, 23 vjeç, të dy shtetas shqiptarë, u arrestuan dhe u akuzuan për armëmbajtje dhe municion, posedim kokaine dhe posedim të pasurisë kriminale.

Ndërkohë dy ditë më parë, në Londrën Perëndimore u kapën mbi 80 kg kokainë dhe 400 mije paund, pas një  operacioni në Colindale.

Shqiptarët Arjel Selfo, 41 vjeç dhe Ardit Saraseli, 29 vjeç, të dy nga Arctic House, u akuzuan të premten se po mbushnin qytetin me kokainë të kalist A.

Saraseli u paraqit në Gjykatën e Magjistraturës Willesden sot dhe u caktua në paraburgim për t’u paraqitur në Gjykatën e Harroë Croën muajin tjetër. Selfo pritet të paraqitet në gjykatën e magjistraturës javën e ardhshme./abcnews.al/