Emërohet Drejtori i ri i kadastrës së Vlorës pas skandalit me pronat në bregdet

18:00 | 04/02/202018:000

Pas konflikteve dhe largimeve të një pas njëshme për shkak të problemeve me pronat, Duke filluar nga kjo e martë Kadastra e Vlorës do të drejtohet nga Bilbil Aliaj.

Ky i fundit zëvendëson në këtë post drejtuesin e komanduar katër muaj më parë Taulant Canameti.

Drejtoresha e këtij institucioni, Elona Hodaj dhe zv/drejtorit, Krenar Xhemali dhanë dorëheqjen më 8 tetor dhe shkak është bërë një vendim i Gjykatës së Lartë për një pronë në bregdet në Jalë që nuk u zbatua.

Në  dorëheqjen e tyre drejtuesit kanë deklaruar se janë larguar për motive personale./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono