Ekzekutohet me armë një person në Peqin, gjendet i vdekur pranë lumit Shkumbin

schedule12:38 - 17 Tetor, 2021

schedule 12:38 - 17 Tetor, 2021

Peqin – Një person është vrarë në Peqin.

Sipas policisë raportohet se në lagjen Çezmë, në afërsi të lumit Shkumbin, është gjetur i vrarë me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta, një person rreth 45-vjeç.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat vijojnë kërkimet për të gjetur autorin e kësaj vrasje.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, vijon punën për identifikimin e viktimës, zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve. /abcnews.al/