EKSKLUZIVE/ Autoriteti i Konkurrencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare

schedule16:05 - 14 Shkurt, 2020

schedule 16:05 - 14 Shkurt, 2020

Autoriteti i Konkurrencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Gazetari Emirjon Senja mëson ekskluzivisht për abcnews.al se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e përkohshëm të tarifave tarifave dhe nisjen e një hetimi për shkeljen e konkurencës në treg.

Si pasojë e këtij vendimi deri në përfundimin e hetimit, kompanitë janë të detyruara të operojnë me tarifat e vjetra ekzistuese në treg.

Kujtojmë se së fundmi janë rritur me 200 lekë tarifat e paketave me parapagesë. Rritja është bërë për secilën nga paketat ekzistuese.

Më poshtë vendimi nga Autoriteti i Konkurrencës:

 

/abcnews.al