Ekipet e shpëtimit nxjerrin nga rrënojat në Gaza të paktën 5 fëmijë

schedule08:33 - 16 Maj, 2021

schedule 08:33 - 16 Maj, 2021

Ekipet e shpëtimit në Gaza, kanë nxjerrë të paktën 5 fëmijë të cilët ishin bllokuar në rrënojat pas sulmeve dhe bombardimeve nga Izraeli.

Safwat al-Halout raportoi për Al Jazeera se ekipet e shpëtimit po ndihmojë personat e bllokuar që mbetën të bllokuar në rrënoja.

Bombardimet izraelite kanë shkatërruar shtëpi dhe rrugët në El Wahda.

 

 

 

 

 

/abcnews.al/