Edukatorja konfirmohet me Covid, mbyllet kopshti në Maliq

schedule10:36 - 16 Tetor, 2020

schedule 10:36 - 16 Tetor, 2020

Mbyllet kopshti në Maliq. Gazetarja Ledjona Xheladinaj raporton se është mbyllur kopshti në fshatin Rrëmbec të Maliqit pasi njëra nga edukatoret është konfirmuar pozitive me koronavirus.

Ajo ka  shfaqur shenja dhe është me temperaturë, ndërsa testi e ka nxjerrë pozitive.

Po ashtu testit i është nënshtruar edhe edukatorja, ndërsa prej dy ditësh kopshti është i mbyllur.

Mësohet se deri në daljen e përgjigjes së tamponit të koleges, kopshti do të vijojë të jetë i mbyllur. g.v/abcnews.al