Edith Harxhi dorëzon padinë në Gjykatën e Tiranës për Lulzim Bashën: Kërkova çregjistrimin e tij si kryetar

schedule14:52 - 22 Nëntor, 2022

schedule 14:52 - 22 Nëntor, 2022

Anëtarja e kryesisë së PD-së, Edit Harxhi ka dorëzuar në gjykatë padi për ish-kreun e demokratëve Lulzim Bashën.

“Kam mbaruar një nga seancat gjyqësore për padinë që i kam drejtuar gjykatës së Tiranës për pavlefshmërinë e zgjedhjeve të PD për kryetar, më 13 qershor. Sot kërkova ndryshimin e objekt padisë, çregjistrimin e Lulzim Bashës si kryetar nga regjistri i partive politike të Gjykatës. Kjo u pranua sot nga gjyqatari dhe seanca tjetër vijon. Deri sot nuk ka pasur seancë normale. Kërkesa do të merret në shqyrtim, seanca do vijojë më tej pas disa javësh”, tha Harxhi.

Vijon…/abcnews.al/