Edi Reja pas humbjes me Islandën: Ndryshe skema me Moldavinë

schedule23:11 - 8 June, 2019

schedule23:11 - 8 June, 2019

Pas ndeshjes me Islandën, trajneri Italian Edi Reja u shfaq i shqetësuar për rastet e humbura dhe premtoi ndryshime për sfidën me Moldavinë.

Kombëtarja shqiptare zhgënjen serish. Pavarësisht atmosferës pozitive që u krijua në skuadër nga afrimi i trajnerit Edi Reja, kombëtarja pësoi disfatë minimale 1-0 në fushën e Islandës. Shqipëria luajti mirë me skemën e re por gabuan në pasimin final. Trajneri Italian nuk e shfaqi shqetësimin pas ndeshjes ndërkohë që përgëzoi dyshen e sulmit Balaj Cikalleshin. Kreu i bankinës së kuqezinjve premton ndryshime për sfidën ndaj Moldavisë.

“Me vjen keq pasi krijuam shumë raste në 20 minutat e para. Patëm një rënie të rendimentit fizik. Na u mohua një 11 metërsh i pastër. Krijuam lojë por nuk nuk shënuam. Ndryshimet që bëra në pjesën e dytë sollën më tepër shpejti në lojë por sërish nuk shfrytëzuam rastet e krijuara. Balaj dhe Cikalleshi janë dy lojtarë të fortë fizikisht dhe bëjnë pressing të mbrojtësit. Për sfidën e radhës do të mundohem të krijoj një grup që të jetë gati. Do të ketë ndryshime”, tha trajneri Italian Edi Reja”.

Te shqetësuar u shfaqën edhe futbollistët pas ndeshjes.

Kombëtarja do të luajë ndeshjen e radhës ndaj Moldavisë në Elbasan Arena duke filluar nga ora 20:45. 3 pikët janë synimi kryesor i kuqezinjve./ABC News Albania 24/7