Edi Rama dhe peshqit e Ambasadorit Lu

schedule16:57 - 11 Nëntor, 2017

schedule 16:57 - 11 Nëntor, 2017

Lidhjet e krimit me politikën dominuan zhvillimet e javës që lamë pas, me auza e paralajmërim të fortë ndërkombëtar.

Një kryeministër në vështirësi në vitin e 5 të qeverisjes, vijoi ta kërkonte fajin tek rivalët politikë e media, pa pranuar përgjegjësi. Dinamikën e këtyre zhvillimeve na e sjell Mimoza Kociu me Politika në ABC News./abcnews.al