E zë masivi i gurëve në galeri, minatori në gjendje të rëndë

schedule12:16 - 3 Maj, 2018

schedule 12:16 - 3 Maj, 2018

Një minator ka mbetur i plagosur rëndë në një galeri private të Martaneshit. I lënduari mësohet se është Besnik Palamoni.

Ai është aksidentuar gjatë drekës pasi e zuri një masiv gurësh në galerinë e kromit.

Minatori është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën./abcnews.al