VIDEO | E turpshme! Shkumbini rikthehet si dikur, tani rrezikon përjashtimin

17:11 | 14/12/201917:110

Ajo që ka ndodhur sot në Peqin, është e turpshme. Gjyqtari kryesor i sfidës Shkumbini-Dinamo, Sokol Bebja, është dhunuar nga disa tifozë që kanë zbritur nga shkallët e stadiumit dhe janë futur në fushë. Ndeshja mes Shkumbinit dhe Dinamos u mbyll me rezultatin 1-1.

Gjyqtari Bebja ka marrë shumë goditje nga tifozë të shumtë, por arriti të ruajë qetësinë dhe me ndihmën e disa forcave të sigurisë, të largohet nga stadiumi. Ky fenomen është i përsëritur në Peqin dhe kësaj radhe, klubi i Shkumbinit rrezikon dënimin e rëndë, duke parë dhe shembullin e Kamzës sezonin e shkuar.

Klubi i Dinamos ka reaguar menjëherë në faqen e saj zyrtare në Facebook, duke u distancuar nga ky episod i turpshëm dhe duke thënë se klubi dinamovit, është gjithmonë Fair-Play: ” Çdo ndeshje e Dinamos në transfertë po shoqërohet me presione që nuk kanë lidhje me fushën e lojës. Në fund të ndeshjes së sotme është dhunuar arbitri Sokol Bebja!

Nuk është hera e parë që faktorë të jashtëm mundohen të ndikojnë në fatet e ndeshjes. Dinamo ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë Fair-Play, brenda dhe jashtë fushe”,/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono