VIDEO | E turpshme! Shkumbini rikthehet si dikur, tani rrezikon përjashtimin

schedule17:11 - 14 Dhjetor, 2019

schedule 17:11 - 14 Dhjetor, 2019

Ajo që ka ndodhur sot në Peqin, është e turpshme. Gjyqtari kryesor i sfidës Shkumbini-Dinamo, Sokol Bebja, është dhunuar nga disa tifozë që kanë zbritur nga shkallët e stadiumit dhe janë futur në fushë. Ndeshja mes Shkumbinit dhe Dinamos u mbyll me rezultatin 1-1.

Gjyqtari Bebja ka marrë shumë goditje nga tifozë të shumtë, por arriti të ruajë qetësinë dhe me ndihmën e disa forcave të sigurisë, të largohet nga stadiumi. Ky fenomen është i përsëritur në Peqin dhe kësaj radhe, klubi i Shkumbinit rrezikon dënimin e rëndë, duke parë dhe shembullin e Kamzës sezonin e shkuar.

Klubi i Dinamos ka reaguar menjëherë në faqen e saj zyrtare në Facebook, duke u distancuar nga ky episod i turpshëm dhe duke thënë se klubi dinamovit, është gjithmonë Fair-Play: ” Çdo ndeshje e Dinamos në transfertë po shoqërohet me presione që nuk kanë lidhje me fushën e lojës. Në fund të ndeshjes së sotme është dhunuar arbitri Sokol Bebja!

Nuk është hera e parë që faktorë të jashtëm mundohen të ndikojnë në fatet e ndeshjes. Dinamo ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë Fair-Play, brenda dhe jashtë fushe”,/abcnews.al