E rëndë në Sarandë, 3-vjeçarin e zë poshtë dollapi, niset me helikopter drejt Tiranës

schedule16:31 - 20 Prill, 2021

schedule 16:31 - 20 Prill, 2021

Një fëmijë 3-vjeçar në Sarandë është dërguar me urgjencë drejt Tiranës pas dëmtimeve që ka pësuar si pasojë e rrëzimit të një dollapi.

Mësohet se ai është dërguar fillimisht në spitalin e Sarandës ku dhe ka marrë ndihmën e parë mjekësore.

Më pas mjekët e këtij spitali e kanë vlerësuar gjendjen e rëndë të fëmijës duke kërkuar transportimin e tij drejt Tiranës.

 

Për shkak të frakturës së rëndë, transportimi i tij është kryer me helikopter./mv.abcnews.al