E pabesueshme, mjekët gjejnë 63 lugë në stomakun e pacientit

schedule12:00 - 30 Shtator, 2022

schedule 12:00 - 30 Shtator, 2022

Kirurgët në Indi hoqën gjithsej 63 bishta lugësh nga stomaku i një burri që besohet se i kishte gëlltitur për më shumë se një vit. Sipas mediave të huaja, 32-vjeçari u shtrua në spital me dhimbje të forta stomaku dhe pas ekzaminimit, mjekët u tronditën nga ajo që gjetën.

Dr Rakesh Khuran kreu operacionin urgjent prej dy orësh në Muzaffarnagar të Uttar Pradesh. “Pas inspektimit të mëtejshëm, ne kuptuam se objektet e huaja ishin lugë çeliku,” tha Dr Khurana. Në fillim, mjekët besonin se pacienti mund të kishte tumor.

Familja e pacientit beson se ai ishte gëlltitur lugët ndërsa po trajtohej për varësinë nga droga në një klinikë lokale. /abcnews.al