E moshuara fiton 50 mijë dollarë në lotari, e treta herë në tre vjet

schedule14:29 - 29 Nëntor, 2021

schedule 14:29 - 29 Nëntor, 2021

Një 61-vjeçare në SHBA fitoi lotarinë prej 50 mijë dollarësh. Por kjo është hera e tretë që fiton këtë shumë brenda tre vitesh, sipas zyrtarëve të Maryland Lottery. Ajo fitoi 50 mijë dollarë në gusht 2018, dhe shumë më tepër në tetorin e ardhshëm.

“Nuk mund ta besoja fare. Por përsëri? Njerëzit luajnë çdo ditë dhe nuk fitojnë. Është e mahnitshme që fitova tre herë,” tha fituesja. Siç ka sqaruar ajo për zyrtarët e lotarisë, paratë e saj synon t’i shpenzojë për përmirësimin e shtëpisë së saj./abcnews.al