E mbani mend Yuto Nagatomon? Mbrojtësi japonez rikthehet në Serie A

22:37 | 22/01/202022:370

Yuto Nagatomo është një emër i njohur për tifozët e Interit dhe jo vetëm. Japonezi luajti shtatë sezone me ekipin zikaltër përpara se të largohej drejt Galatasarayt në janarin e vitit 2018.

Mbrojtësi i majtë i ka dhënë fund aventurës me gjigantin turk dhe është rikthyer në Serie A. 33-vjeçari është kërkuar me ngulm nga Bologna dhe Fanatik konfirmon akordin me ekipin e Sinisa Mihajlovic.

Nagatomo numëron 122 ndeshje të zhvilluara me Japoninë, teksa ka shënuar edhe katër gola me kombëtaren e vendit të tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono