E kishte mbushur bagazhin plot me kanabis, arrestohet 42-vjeçari shqiptar në Greqi

schedule09:53 - 27 Shtator, 2023

schedule 09:53 - 27 Shtator, 2023

Një 42 vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi bagazhi i makinës ishte i mbushur plot me kanabis. Shqiptari u ndalua në Selanik dhe gjatë kontrollit në bagazhin e tij iu gjetën 20 pako me kanabis me peshë totale 22 kg e 238 gram.

Gjatë kontrolli iu sekuestrua gjithashtu një sasi e vogël kokaine dhe një peshore elektronike.

/abcnews.al