E keni tepruar me piskatoren? 3 mënyra për të mbushur vetullat më shpejt

schedule19:17 - 5 Korrik, 2022

schedule 19:17 - 5 Korrik, 2022

Fenomeni i shkuljes së tepërt të vetullave ekziston tek ne dhe është një moment i përjetshëm, fatkeq për femrat gjatë gjithë epokave.

Sot më shumë se kurrë shmanget në masë të madhe, pasi trendi i kohës duartroket vetullat e pasura, të trasha dhe të shëndetshme, për pasojë një gabim i tillë bie në sy me lehtësi.

Megjithatë, të gjithë ne të paktën një herë në jetë e kemi kaluar këtë situatë të vështirë! Ajo që duhet të dimë është se me kontributin tonë do të duket shpejt si një ëndërr e keqe.

Mënyrat e mëposhtme do të mbushin boshllëqet e vogla shpejt dhe kryesisht natyrshëm:

Piskatore Bye Bye

Po po, keni dëgjuar shumë mirë. Mbylle atë në një sirtar dhe mos e prek para se të kalojë një muaj. Ka edhe disa ndërprerje në disa marrëdhënie jashtëzakonisht të dobishme. Prandaj, mos i vendosni vetes frymën joshëse që ose për shkak të papërvojës ose për shkak të entuziazmit ju bën të hiqni qimet e tepërta.

Rregulla të reja të grimit

Produktet e grimit të vetullave duhet të jenë të buta dhe të lehta. Teksturat e trasha ose të forta, të tilla si disa lapsa, duhet të shmangen. Në vend të tyre, një ton i ajrosur do t’ju bëjë të mos këmbëngulni në pikën e vogël, duke hequr më shumë qime për shkak të fërkimit ose dehidrimit.

Modaliteti i hidratimit: ON

Nëse lëkura ka etje, ajo do t’i nxjerrë flokët në sipërfaqe në një periudhë më të shkurtër kohore. Vajrat ose kremrat e ndryshëm do të hidratojnë thellësisht njollën dhe flokët do të rigjenerohen më të fortë dhe më të shndritshëm!/abcnews.al