Policia zbarkon në Kadastrën e Tiranës, arrestohen tre zyrtarë për falsifikim dokumentesh

schedule19:28 - 26 Korrik, 2021

schedule 19:28 - 26 Korrik, 2021

Tre zyrtarë të Kadastrës së Tiranës janë vënë në prangat e policisë ditën e sotme me urdhër të SPAK. Aksioni po zhvillohet nga drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit.

Burime bëjnë me dije për ABC se janë lëshuar 5 urdhër arreste në total, prej të cilëve janë ekzekutuar vetëm tre, ndërkohë që operacioni është ende në zhvillim.

Dyshohet se urdhër arrestet janë lëshuar për akuzat e falsifikimit të dokumenteve dhe tjetërsimit të pronave. m.v/abcnews.al