EMRAT/ Ndalonin të rinjtë me cigare hashashi dhe i merrnin lekët me dhunë, arrestohen  2 policë në Tiranë

schedule10:02 - 26 Nëntor, 2022

schedule 10:02 - 26 Nëntor, 2022

Arrestohen dy punonjës policie, një i komisariatit nr.1 në kryeqytet dhe një i policisë bashkiake.

Ata akuzohen për grabitje me dhunë tek liqeni, ku mësohet se ndalonin të rinj me cigare hashashi dhe i vidhnin lekët.

Më pas i lidhnin me pranga që të dukej zyrtare.

Gazetarja e ABC, Xhensila Kodra mëson se në pranga ka rënë polici i patrullës së Komisariatit nr.1, Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak, Sajmir Muzikanti, 39 vjeç./Abcnews.al/