Me 35 mijë paund në kroskotin e makinës, shoqërohet i riu nga Elbasani

schedule22:01 - 29 Qershor, 2020

schedule 22:01 - 29 Qershor, 2020

Sekuestrohen rreth 35 mijë paund të padeklaruara në një automjet tip Porsche Cayen në hyrje të autostradës së Elbasanit.

Gazetari Aldo Kozarja raporton se paratë janë gjetur në kroskotin e makinës, gjatë kontrollit të bluve të Elbasanit. Makina rezulton të jetë në pronësi të një personi të identifikuar si A.LL.

Drejtuesi i mjetit me targa AA  666 YL është shoqëruar nga policia, ndërsa vijon puna për të mësuar origjinën dhe destinacionin e parave. /abcnews.al