Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin

schedule20:02 - 25 Shtator, 2021

schedule 20:02 - 25 Shtator, 2021

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham.

 

Marku ka treguar paraqitje shumë të mirë, duke triumfuar me vendim të gjyqtarëve.

Tashmë boksieri shqiptar është kampion në kategorinë IBF.

Kjo pa asnjë dyshim është fitorja më e madhe në karrierën e Florian Markut./abcnews.al