E bujshme nga Spanja, Ronaldo në vend të Lewandowski

schedule21:55 - 23 Qershor, 2022

schedule 21:55 - 23 Qershor, 2022

Bomba e merkatos së verës vjen nga Spanja, ju raportojnë se Cristiano Ronaldo do të largohet nga Manchester United dhe do të transferohet në Bundesliga.

Raportohet se Bayern Munich dëshiron ta zëvendësojë Robert Lewandowskin, i cili po ngulmon të kalojë te Barcelona, pikërisht me portugezin.

Ronaldo mund ta marrë në konsideratë këtë lëvizje, pasi Bayern është një klub i madh që synon gjithmonë Champions League.

CR7 do ketë mundësinë të shënojë gola e të luftojë për trofe, çka i jep mundësinë edhe për “Topin e Artë”. /abcnews.al