E bujshme nga Italia, Cristiano Ronaldo iu ofrua Interit

schedule11:10 - 14 Gusht, 2022

schedule 11:10 - 14 Gusht, 2022

Sipas “Corriere dello Sport”, disa ditë më parë Cristiano Ronaldo iu ofrua nga Jorge Medes Interit.

Portugezi dëshiron të largohet nga Manchester United dhe të luajë në Champions League. Interi e ka refuzuar menjëherë portugezin me dashamirësi sulmuesin portugez pasi nuk përshtatet në projekt dhe gjithashtu për arsyet ekonomike.

Paga prej 24 milionë eurosh që merr Cristiano është tepër e lartë./ h.ll/abcnews.al