Dyfish më të larta se Interi, Gazidis qetëson tifozët e Milanit: Do t’i rregullojmë cmimet e biletave në Champions

schedule14:20 - 5 Shtator, 2021

schedule 14:20 - 5 Shtator, 2021

Milani kthehet në Champions pas 8 vitesh mungesë, e kjo ka rritur së tepërmi interesin e tifozëve “kuqezi” për të ndjekur skuadrën e tyre në shkallët e stadiumit.

Klubi tentoi të përfitonte nga interesi duke rritur çmimet e biletave dyfish me shumë se Interi për një ndeshje në  “Meazza”.

Kjo nuk u përtyp mirë nga mbështetësit e shumtë, të cilët menjëherë u ngritën në protestë kundër këtij fenomeni.

Ivan Gazidis ka reaguar duke i qetësuar:

Në kemi rivlerësuar vendimin tonë dhe do t’i rregullojmë çmimet e biletave për ndeshjet e Ligës së Kmapionëve në një nivel që besojmë do të jenë të pranueshme,” shpjegon CEO i Milanit.

Klubi gjithashtu sqaron se shitja e biletave për ndeshjen e parë ndaj Atletico Madridit do të pezullohet përkohësisht dhe tarifa do të rishikohet. /abcnews.al/