Marrëveshje e arritur, Dybala te Juventusi deri në 2026

schedule15:54 - 20 Tetor, 2021

schedule 15:54 - 20 Tetor, 2021

Paulo Dybala do të rinovojë kontratën e tij në ditët e ardhshme dhe siç mësohet, marrëveshja mes dy palëve është mbyllur plotësisht. Që nga largimi i Cristiano Ronaldos, figura e argjentinasit është bërë e domosdoshme dhe vazhdimësia e tij është çështje ditësh brenda klubit.

Duke ditur se për argjentinasin janë interesuar skuadra si, Barcelona, ​​Atlético de Madrid ose Tottenham, kështu që pa dyshim ky nënshkrim i ri është një sukses për entitetin transalpin .

Me marrëveshjen e re, argjentinasi do të paguhet rreth 10 milionë euro në sezon dhe do të mbetet i lidhur me Juventusin deri në vitin 2026. /abcnews.al