Dybala për Juventusin: Vitet e fundit të vështira! Romën? E zgjodha për një arsye

schedule22:05 - 21 Shtator, 2022

schedule 22:05 - 21 Shtator, 2022

Paulo Dybala foli me mikrofonat e ESPN Argjentinë. Ish- sulmuesi i Juventusit, tani në Romë, ka zbuluar disa histori për kalimin e tij nga Bianconerët te Roma.

“A jam kthyer në Romë për t’u ndjerë i rëndësishëm? Po, vitet e fundit te Juve nuk kanë qenë të lehta, një ndryshim i peizazhit më bëri mirë. Mourinho më telefonoi dhe brenda pak minutash vendosa. Ai si dhe drejtori sportiv më treguan për projektin dhe dëshirën për të vazhduar fitoren si vitin e kaluar. Të qenit protagonist në një ekip si ky më ndihmon shumë. Mirëpritja e fansave? Ishte e pazakontë. Kur hyn në stadium je me shokët e skuadrës, aty isha vetëm. Nuk më kishte ndodhur kurrë. Tifozi i Romës është i ngjashëm me tifozin argjentinas për nga pasioni. Ndryshe nga ambienti i Juventusit, më shumë i ngjashëm me atë argjentinas. Ata kanë një çmenduri të bukur: e ndjej këtë dashuri, për ta Roma është e para se familja. Ata jetojnë futboll si ne”, shkruan abcnews.al.

Dybala më pas tregoi gjithashtu një anekdotë të vogël në lidhje me Romë-Juventus vitin e kaluar:

“Në Romë me Juven ne po fitonim 4-3 dhe trajneri më largoi. Mourinho iu afrua pankinës për të më përshëndetur dhe më thotë: “Ti je fenomen”. Ky episod më mbeti në kokë, por nuk mund ta dija se çfarë do të ndodhte me rinovimin te Juve. Pastaj kur më thirri për herë të parë, më pyeti nëse e mbaja mend atë moment. Dhe unë: “Sigurisht, si mund ta harroja atë. Ishte një nder”. Pastaj më tha: “Epo, tani duhet ta bësh për mua”. Më thirri edhe në ditët në vijim dhe ishte e lehtë të vendosje. Të punosh me të është e lehtë. Me të flas për gjithçka, ai i njeh të gjithë lojtarët. Ai ka një grup njerëzish që punojnë shumë mirë. U befasova nga përulësia e Mourinhos, ai i trajton të gjithë në mënyrë të barabartë . Jam shumë i lumtur te Roma, kur njeriu ndihet mirë është më e lehtë”. G.D. /abcnews.al/