Dy shqiptarë udhëtonin me makinë të vjedhur

schedule20:15 - 7 Prill, 2019

schedule 20:15 - 7 Prill, 2019

Dy adoleshentë shqiptarë janë arrestuar në Francë pasi ishin duke udhëtuar në një makinë, e cila rezultonte e vjedhur në  Gard, raportojnë mediat franceze.

Dy të rinj u arrestuan në Jacou nga një patrullë policore. Dy adoleshentët e pashoqëruar, janë lënë në paraburgim. Ata do dalin në Korrik përpara autoriteteve dhe ngaj tyre janë ngritur dy akuza: “drejtim i automjetit pa patentë” si dhe “posedimin i mallrave të vjedhura”.

Përveç kësaj, hetimi vazhdon dhe do të përcaktojë nëse ata mund të jenë përfshihen në vjedhjen të tjera të kryer në Gard. Ndërsa automjeti i është kthyer pronarit./abcnews.al