Dy javë para se të vdiste, 19-vjeçarja përmbush dëshirën e partnerit që vuante nga kanceri

schedule21:35 - 4 Dhjetor, 2020

schedule 21:35 - 4 Dhjetor, 2020

Një 19-vjeçare ka plotësuar dëshirën e fundit të partnerit të saj që vuante nga kanceri, duke u martuar me të. Jonathon Bustamante nga California vdiq tragjikisht më 29 Nëntor pasi u diagnostikua me rabdomyosarcoma, një lloj i rrallë i kancerit që formohet në indet e buta.

Pas tre vitesh luftë me sëmundjen, 20-vjeçarit iu dha lajmi shkatërrues se kanceri ishte përhapur duke prekur pjesë të tjera të trupit.  Sidoqoftë, ai arriti të përmbushte ëndrrën e tij duke u martuar me partneren Kristina Hill. Ai ndërroi jetë më 29 nëntor, por Kristina thotë se ai do të vazhdojë të ‘jetojë përmes saj’.

Emocionale: Çifti, nga Kalifornia, kishin qenë së bashku për më shumë se tre vjet kur lidhën nyjën në një ceremoni mahnitëse të oborrit të shtëpisë

“Më 31 tetor 2020, Jonathon më dha lajmin për diagnozën e tij dhe më tha se çfarë do të ndodhte.  Më vonë atë natë, ne ishim të shtrirë në shtrat duke qarë dhe duke biseduar me njëri-tjetrin për tre vitet e fundit dhe çfarë kemi kaluar së bashku, dhe se si e ardhmja jonë së bashku në këtë jetë sapo u fshi.

Dora ndihmëse: Çifti punoi me fondacionin Make-A-Wish për të organizuar martesën e tyre në më pak se dy javë

Pa asnjë hezitim i kërkova të martohej me mua, dhe ai tha po. Që nga nata kur u takuam dhe kur më tha se më donte, të dy gjithmonë e dinim se do të martoheshim në çdo jetë, ne dëshironim të martoheshim ndërsa ai ishte akoma këtu.”, tha Kristina. /abcnews.al

Dreamndërr: Ceremonia u zhvillua në 11 nëntor në oborrin e Jonathon, dhe ai u soll në korridor nga babai i tij

Dashuria e vërtetë: Organizata bamirëse u kujdes për gjithçka, nga torta e dasmës dhe ushqimi deri te dekorimet dhe zyrtarët në mënyrë që Jonathon dhe Kristina të përqendroheshin vetëm te njëri-tjetri

Festimi: Nusja e lumtur tha se është jashtëzakonisht mirënjohëse që çiftit iu dha mundësia të ndanin një rast kaq të veçantë me të afërmit dhe më të dashurit e tyre