Dy artistët me famë botërore përfundojnë në gjykatë, kjo është arsyeja

schedule20:50 - 6 Tetor, 2021

schedule 20:50 - 6 Tetor, 2021

Chris Brown dhe Drake akuzohen se kanë shkelur të drejtat autoriale lidhur me këngën “No Guidance”. Këngëtari Brandon Cooper dhe producenti Timothy ‘Drum’n Skillz’ Valentine, pretendojnë se kënga nuk ka asnjë ndryshim nga bashkëpunimi i tyre i mëparshëm “I Love Your Dress”.

Ata dëshmuan para gjykatës së kënga e tyre është publikuar tre vite para “No Guidance”, e cila u publikua në 2019-ën.  Ata pretendojnë se arritën në këtë përfundim pasi analizuan ritmin, tekstin dhe strukturën e këngës.

ër më tepër, kënga e tyre përfshin tekstin ‘She got it; she got it’ 16 times” ndërsa No Guidance thotë ‘You got it, girl; you got it’ 11 times.” Dueti mes dy artistëve me famë botërore qëndroi në Billboard për 15 javë. Ende nuk ka asnjë reagim nga dy reperët.

Drake u këput duke performuar në vendlindjen e tij Toronto në qershor të vitit 2019

Brown u pa duke marrë pjesë në çmimet Grammy në janar të vitit 2020

/abcnews.al